image/svg+xml

ביטול עיקול חשבון בנק

ביטול עיקול חשבון בנק

עיקול חשבון בנק –  הוא מצב שבו מוטל עיקול על חשבון הבנק של החייב באמצעות כלים של אכיפה של רשות האכיפה והגבייה או רשות מנהלתית אחרת.
המשמעות היא שכל סכום כסף המצוי בחשבון הבנק, לרבות כספים המצויים בחשבונות עובר  ושב ו/או פיקדונות יעוקלו אוטומטית לטובת נושיו של החייב.

מצב זה קשה מנשוא וגורם לפגיעה חמורה ביותר בחיי החייב, שכן כידוע מצב של חשבון בנק לא פעיל אינו מאפשר קיום בסיסי.

האם ניתן לבצע ביטול עיקול חשבון בנק? כיצד ההליך מתבצע? כיצד עורך דין יכול לסייע לביטול עיקול חשבון הבנק?

כיצד מוטל עיקול חשבון בנק?

עיקול חשבון הבנק מתבצע באמצעיים טכנולוגים במצב בו החייב לא פורע את חובותיו.
עיקול חשבון הבנק יכול להיות מוטל מטעם לשכת ההוצאה לפועל, המוסד לביטוח לאומי, מס הכנסה, מע"מ, עיריות וכו'.
כאשר מתבצע הליך זה, החייב יקבל מכתב התראה לביתו כי חשבון הבנק שלו עוקל ועליו לפדות את חובותיו בטרם ישחררו כספים.
בשום פנים ואופן אסור להתעלם ממכתב זה, שכן מיד לאחר תשובת הבנק לרשות הגבייה, הנושה רשאי להגיש בקשה לממש את הכספים שנתפסו לטובת כיסוי החוב.

כאמור, מיד לאחר שהבנק ידווח מהם הסכומים הנמצאים בחשבון הבנק של החייב ובתשובתו יפרש האם אם ניתנים למימוש או שהם כפופים לו, לצורך כיסוי חובות המצויים בחשבון יוכל להגיש הנושה בקשה למימוש הכספים.

חשוב לזכור כי תוקפו של עיקול שכזה עומד למשך 3 חודשים נוספים וכל סכום כסף שיכנס לחשבון הבנק יעוקל אוטומטית, לטובת פירעון החוב.

כיצד מצליחים להביא לביטול עיקול חשבון בנק?

ראשית, מומלץ להיוועץ עם עורך דין להוצאה לפועל על מנת להתאים את דרך הפעולה הטובה והיעילה ביותר בהתאם למקרה, כעיקרון קיימות ארבעה פעולות שניתן לבצע:

  • הפעולה הראשונה היא כמובן תשלום של מלוא החוב (במידה והדבר אפשרי). במצב כזה יתבצע ביטול מידי של עיקול חשבון הבנק של החייב.
  • הפעולה השנייה היא פנייה לעורך הדין של הנושה, במטרה לנסות להגיע עימו להסדר החוב. במידה וצד הזוכה וצד החייב מסכימים על דרך להסדיר את החוב, על צד הזוכה להגיש ללשכת ההוצאה לפועל בקשה לביטול הליכים.
  • הפעולה השלישית היא הפעולה היא שכיחה שיש והיא להגיש בקשה לפריסת החוב לתשלומים שווים, ככה שבכל חודש החייב ישלם ויפרע את חובו בהתאם לחקירת היכולת שיעבור.
  • הפעולה הרביעית היא הגשת בקשה לביטול העיקול, בצירוף מסמכים שונים שתומכים בטענות החייב, ככל שיש כאלה.

ביטול עיקול חשבון בנק – יותר יעיל עם עורך דין

ללא ספק, עיקול חשבון בנק גורם לעוגמת נפש רבה מצד החייב, וכן פגיעה קשה מאוד בהתנהלות הכלכלית הבסיסית שלו.

לא מכבר נמצא כי מצב של עיקול על חשבון הבנק גרם למצב של הגדלת חובות, ולהחרפה במצב הכלכלי. בנוסף, מתווסף למצב זה רגשות לחץ ופחד, שלעיתים מלווים בבושה רבה – "כיצד אסביר לקרובים אליי כי חשבון הבנק שלי מעוקל?"

ראשית כל יש לקחת נשימה עמוקה.
יש מה לעשות בנידון – עורך דין יוכל לסייע לכם לעבור את ההליך בקלות יחסית ובמהירות.
עורך דין המתמחה בהוצאה לפועל מנוסה אל מול המערכת, ככה שהגשת המסמכים תהיה מקצועית, ובכך תגביר את הסיכויים לביטול עיקול חשבון הבנק.
בנוסף, בעזרת עורך דין תוכלו לנהל משא ומתן מקצועי מול הצד הזוכה. במשא ומתן זה הזכויות והאינטרסים שלכם יוצבו בחזית, ובכך נוכל להגיע ביחד לתוצאות הטובות ביותר.

עורך הדין דן מור ילווה אותך יד ביד בהליך, תוך כדי הכרה של חוק ההוצאה לפועל, תשכ"ז -1967 לעומק, בכך יסייע לכם להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

סיפורי לקוחות

הצלחת לקוח - צו הורות פסיקתי

אל משרדנו הגיעו שותפות לחיים עם רצון ליצור תא משפחתי עם שתי אמהות, אם ביולוגית ואם מאמצת.

קרא עוד

תיקון BDI שלילי - חוק נותני אשראי

לקוחת משרד עו"ד דן מור זכתה בתיקון נתוניה הפיננסים במערכות בנק ישראל ותיקון ציונה הפיננסי במדד ה-BDI, המאפשר לה קבלת הלוואות לפי הדין

קרא עוד

הפטר חובות בהחלטה תקדימית

לקוחות משרדנו עם חובות בסך של 241,938 ש"ח קיבלה, לאחר הליך מזורז, הפטר מחובותיה בסך של 43,200 ש"ח

קרא עוד

שיקום כלכלי

לקוח משרדינו בעל חובות בסך של 412,000 ₪ אשר הוסדרו ב-59 תשלומים של 1200 ₪ בלבד בתכנית שיקום כלכלי.

קרא עוד

לקוחות ממליצים

עורך דין בחסד עליון, מקצועי, אכפתי, ליווי אישי וצמוד והשגת כל המטרות. יישר כח, כן ירבו עו"ד בכלל ואנשים כמוך בפרט!!!!

חנית יובינר

קודם כל רציתי להגיד לדן מור האחד והיחיד שבאמת דואג ומקשיב ונותן שירות הכי מהיר שיש . שיודע להוציא את הלקוחות שלו לא משנה איזה חוב הוא יפתור את הבעיה הזאת במיידית , ויודע לתת שירות הכי מוצלח שיש . דן אני רציתי להגיד לך באמת תודה רבה על השירות הזריז ביותר ונתת לי אימון שאפשר להמשיך בחיים איפלו שיש את הבעיות הגדולות בחיים . אני ממליצה לכם לפנות אליו כי הוא יפתור לכם את הבעיות כי הבנאדם הזה מקצועי !!

דימה סרולביץ

בחיים שלנו אומרים מאחלים טיפה מזל ולא קילו שכל. מזלנו לפגוש בן אדם שאלוהים שלח לנו מהשמיים. הצלחה, נאמנות ומקצועיות! יש אמת שכבוד העורך דין דן מור בן אדם מיוחד, חרוץ, מסור, תותח, איש נועד עם יכולת אדירה מיוחדת ומוצלחת שברמה הזו אין בימינו, ובסוף ברוך השם שיש בעולם הקשה שלנו עדיין דברים טובים שנותנים חיים ותקווה בזמן יאוש. מאחלים לך דן אושר ועושר בנפש ובבריאות פרנסה טובה והרבה אהבה, משפחת חטיב

חנין חטיב

דן בחור מקצועי מאוד!! נותן מענה אדיב ושירותי, ענה לנו על צרכינו המדויקים, יסודי ודקדקן. ממליצה בחום!!!

ליזה זפרני