image/svg+xml

העלאת מס רכישה - תיקון חוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה) התשפ"ב–2021

תיקון חוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה) התשפ"ב–2021

(ג1ו) (1) על אף האמור בפסקה (1) של סעיף קטן (ג1ג), במכירת זכות במקרקעין, שהם בניין או חלקו ממנו שהוא דירת מגורים, שלא חלות לגביה הוראות פסקה (2) של הסעיף הקטן האמור, שנעשתה בתקופה שמיום תחילתו של חוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה) התשפ"ב-2021, עד יום ל' בכסלו התשפ"ה (31 בדצמבר 2024), ישולם מס רכישה בשיעור משווי הזכות הנמכרת כקבוע להלן:

(א) על חלק השווי שעד 5,348,565 שקלים חדשים – 8%;

(ב) על חלק השווי העולה על 5,348,565 שקלים חדשים – 10%;

(2) שר האוצר רשאי, בצו, באישור ועדת הכספים של הכנסת, להאריך את התקופה הקבועה בפסקה (1) לתקופה נוספת של שנתיים.

ביום 28.11.2021 פורסם ברשומות חוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה) (תיקון מס' 98) התשפ"ב–2021 אשר במסגרתו הועלה שיעור מס הרכישה החל על רוכשי דירות מגורים (למעט ליחידים תושבי ישראל שהדירה הנרכשת היא דירתם היחידה). ההוראה חלה לתקופה שתחילתה ביום 28.11.2021 וסיומה ביום 31.12.2024 (להלן: "תקופה הקובעת").

במשך התקופה הקובעת ברכישת דירת מגורים, שאינה דירת המגורים היחידה שנרכשה על ידי יחיד תושב ישראל, ישולם מס רכישה בשיעור של 8% על החלק השווי שעד 5,348,565 ₪ ומס רכישה בשיעור 10% על חלק השווי העולה על 5,348,565 ₪.
נזכיר, כי בהתאם להוראת חוק מיסוי מקרקעין, דירת המגורים הנרכשת עשויה להיחשב במקרים מסוימים דירה יחידה, אף אם יש לרוכש, באותה עת, דירה אחרת, שעונה על אחד מאלה:
דירת מגורים שהושכרה למגורים בשכירות מוגנת לפני 1.1.1997. חלקו של המוכר בבעלות בה אינו עולה על שליש ולגבי דירה שהתקבלה בירושה – אינו עולה על מחצית.

דירה יחידה אחרת, שתימכר תוך 24 חודשים לאחר רכישת הדירה; וברכישת דירה מקבלן, תוך שנה לאחר שהחזקה בדירת מגורים שנרכשה מהקבלן אמורה הייתה להימסר, ואם חל עיכוב במסירה מנסיבות שלא בשליטת הרוכש, תוך שנה ממועד המסירה בפועל.
​עוד נציין, כי שאלת היות הדירה הנרכשת דירת מגורים יחידה תיבחן לגבי התא המשפחתי כולו הכולל, בנוסף לרוכש, גם את בן/בת זוגו (למעט בני זוג הגרים דרך קבע בנפרד), וילדיהם שטרם מלאו להם 18 שנים (למעט ילדים נשואים). לגבי בני הזוג, נקבעו בפסיקה חריגים מסוימים הנוגעים למטען ההיסטורי מלפני הנישואין ו/או להפרדה הרכושית שקבעו בני הזוג בהסכם ממון ביניהם.

לקריאה נוספת ומחשבון מס רכישה לחצו כאן.

למעבר לסימולטור – מס רכישה מיסוי מקרקעין באתר רשות המיסים לחצו כאן לסימולטור מס רכישה באתר מדלן לחצו כאן

 

סיפורי לקוחות

הצלחת לקוח - צו הורות פסיקתי

אל משרדנו הגיעו שותפות לחיים עם רצון ליצור תא משפחתי עם שתי אמהות, אם ביולוגית ואם מאמצת.

קרא עוד

תיקון BDI שלילי - חוק נותני אשראי

לקוחת משרד עו"ד דן מור זכתה בתיקון נתוניה הפיננסים במערכות בנק ישראל ותיקון ציונה הפיננסי במדד ה-BDI, המאפשר לה קבלת הלוואות לפי הדין

קרא עוד

הפטר חובות בהחלטה תקדימית

לקוחות משרדנו עם חובות בסך של 241,938 ש"ח קיבלה, לאחר הליך מזורז, הפטר מחובותיה בסך של 43,200 ש"ח

קרא עוד

שיקום כלכלי

לקוח משרדינו בעל חובות בסך של 412,000 ₪ אשר הוסדרו ב-59 תשלומים של 1200 ₪ בלבד בתכנית שיקום כלכלי.

קרא עוד

לקוחות ממליצים

עורך דין בחסד עליון, מקצועי, אכפתי, ליווי אישי וצמוד והשגת כל המטרות. יישר כח, כן ירבו עו"ד בכלל ואנשים כמוך בפרט!!!!

חנית יובינר

קודם כל רציתי להגיד לדן מור האחד והיחיד שבאמת דואג ומקשיב ונותן שירות הכי מהיר שיש . שיודע להוציא את הלקוחות שלו לא משנה איזה חוב הוא יפתור את הבעיה הזאת במיידית , ויודע לתת שירות הכי מוצלח שיש . דן אני רציתי להגיד לך באמת תודה רבה על השירות הזריז ביותר ונתת לי אימון שאפשר להמשיך בחיים איפלו שיש את הבעיות הגדולות בחיים . אני ממליצה לכם לפנות אליו כי הוא יפתור לכם את הבעיות כי הבנאדם הזה מקצועי !!

דימה סרולביץ

בחיים שלנו אומרים מאחלים טיפה מזל ולא קילו שכל. מזלנו לפגוש בן אדם שאלוהים שלח לנו מהשמיים. הצלחה, נאמנות ומקצועיות! יש אמת שכבוד העורך דין דן מור בן אדם מיוחד, חרוץ, מסור, תותח, איש נועד עם יכולת אדירה מיוחדת ומוצלחת שברמה הזו אין בימינו, ובסוף ברוך השם שיש בעולם הקשה שלנו עדיין דברים טובים שנותנים חיים ותקווה בזמן יאוש. מאחלים לך דן אושר ועושר בנפש ובבריאות פרנסה טובה והרבה אהבה, משפחת חטיב

חנין חטיב

דן בחור מקצועי מאוד!! נותן מענה אדיב ושירותי, ענה לנו על צרכינו המדויקים, יסודי ודקדקן. ממליצה בחום!!!

ליזה זפרני