image/svg+xml

עורך דין לדיני חוזים

עורך דין לדיני חוזים

חוזים הם דבר בלתי נפרד מאורח חיינו, אנו נתקלים בהם כאשר אנו רוכשים דירה, קונים במכולת, רוכשים מכשיר סלולרי חדש וכו'. לצורך כך קיים חוק החוזים שמטרתו לעשות סדר בין החוזים הנערכים במדינת ישראל.

ככלל, חוזים מהווים דבר נדרש, שכל אחד יזדקק לו במועד כזה או אחר. הדבר יכול להתבטא בחוזה למטרת רכישת נכס, בחוזה העסקה, בחוזה שותפות, בחוזה ממון ועוד.
דיני חוזים הינם עניין מורכב בדרך כלל, אשר מחייב התערבות של עורך דין בקיא בתחום, שיכול לנהל את עריכת החוזה באופן מקצועי, תוך כדי מתן תשומת הלב הראויה לכל סעיף בחוזה.

חוזה כמחייב

ברגע שהצדדים חותמים על החוזה, הדבר מחייב את שניהם בשמירה על החוזה ובעמידה בדרישותיו. בכדי להימנע ממצב של הפרת חוזה, יש חשיבות רבה לייצוג של עורך דין מומחה בתחום, שיכול לדאוג להכנת החוזה ולעדכונם של הצדדים, בנוגע להתחייבותם לחוזה.
עורך דין לחוזים נדרש להיות בקיא בחוקים הרלוונטיים לחוזים, הן של חברות והן של שותפויות ועליו להכיר את הפסיקות המשפטיות הקשורות לחוזים, כך שיגנו על לקוחותיו, במהלך חתימתם על חוזה מסוים. ניסוח חוזה באופן מקצועי ורהוט הינו דבר שנדרש מעורך דין בתחום, על מנת לבטא באופן ברור את כוונותיהם של הצדדים הנדרשים לחתום עליו.

באילו מצבים יש להשתמש בחוזה?

כל פעולה שמטרתה לקשור בין שני גופים (או יותר) באופן משפטי, מחייבת עריכה של חוזה למטרת ההתקשרות ביניהם. מטרתו של החוזה הינה להכיל את ההסכמים בין הצדדים ואת הדרכים לפתרון בעיות או סכסוכים ביניהם, באם יתעוררו.

אלמנטים שחשוב לשים דגש עליהם, במהלך הכנת חוזה סודיות

במהלך ניסוח חוזה סודיות, ראשית יש להתייחס למידע שנדרש להיות סודי ובנוסף, יש לשים לב גם לחריגים, בנוגע להגדרת סודיות המידע.

חוזה שותפות

ככלל, חוזה שותפות מטרתו להגדיר מראש את מקומם של כל אחד מהצדדים בשותפות ביניהם ואת הזכויות והחובות שלהם, כחלק ממנה ובאופן זה, למנוע חילוקי דעות ו/או קונפליקטים בין השותפים בהמשך הדרך.

מהו עיסוקו העיקרי של עורך דין לדיני חוזים?

עורך דין לדיני חוזים מתעסק בעיקר בדינים הקשורים לחוזים ובליטיגציה בתביעות בתחום החוזים בבית המשפט. מתפקידו של עורך דין לדיני חוזים לוודא כי החוזה שהוא מכין יכיל את כל הרכיבים הרלוונטיים עבור הלקוח המיוצג וכי לא קיימים בחוזה מכשולים מסוימים שעלולים לפגוע בזכויותיו של הלקוח.
ליצירת קשר בנוגע לתחומים משפטיים נוספים, ניתן לפנות למשרד עו"ד דן מור.

האם ישנם מצבים אשר בגינם אפשר לבטל חוזה?

קיימים מצבים ספציפיים שבמידה והם מתקיימים, אפשר יהיה לבטל חוזה שנחתם, וביניהם:

  1. אם מתקיימת הפרה יסודית של ההסכם שנחתם.
  2. אם מתקיימת הפרה שאיננה יסודית ואיננה מתוקנת בפרק הזמן שהוקצב, לפי החוזה וזאת לאחר שהצד המפר את ההסכם קיבל מהצד השני דרישה לתקן.
  3. באם מונה לצד מסוים שחתם על ההסכם, או לרכושו, כונס נכסים או מפרק זמני מטעם נושים.
  4. במידה ובוטל היתר מסוים שנדרש למטרתם ביצוע ההתחייבות של ההסכם.

הכנת חוזה באופן עצמאי

ייתכנו מצבים בהם אנשים מכינים חוזים בעצמם, ללא סיוע של עורך דין בתחום, על אף שאין בידיהם את הידע ו/או הניסיון המקצועי הרלוונטי.
התנהלות כזאת איננה אחראית, ואף עשויה לחולל נזקים בהמשך, עבור הצדדים החתומים.
כך לדוגמה, יתכנו חובות או תנאים מסוימים בחוזה, שהם לא ידעו על קיומם, ולא יפעלו בהתאם לכתוב בחוזה, דבר העלול לגרור לתביעות כנגדם וליצירת נזק ממשי.
בנוסף, כתיבת חוזה שלא ע"י עורך דין עלולה לגרום ל"פרצות" בחוזה (כתוצאה מניסוח לא מקצועי), ולכך שצד אחד יוכל שלא לעמוד בחוזה באופן מלא.
ביכולתו של עורך דין לחוזים למנוע מצב זה ע"י בדיקת החוזה מבעוד מועד, בצורה דקדקנית, ולהבטיח כי החוזה שעליו יחתמו הצדדים, יהיה ברור וידוע עבורם.
עורך הדין יוודא כי מעוגנים בחוזה כל התנאים הרלוונטיים למטרתו של הלקוח, ולמנוע בהמשך התרחשות של מחלוקות בין הצדדים החתומים.

 

 

סיפורי לקוחות

הצלחת לקוח - צו הורות פסיקתי

אל משרדנו הגיעו שותפות לחיים עם רצון ליצור תא משפחתי עם שתי אמהות, אם ביולוגית ואם מאמצת.

קרא עוד

תיקון BDI שלילי - חוק נותני אשראי

לקוחת משרד עו"ד דן מור זכתה בתיקון נתוניה הפיננסים במערכות בנק ישראל ותיקון ציונה הפיננסי במדד ה-BDI, המאפשר לה קבלת הלוואות לפי הדין

קרא עוד

הפטר חובות בהחלטה תקדימית

לקוחות משרדנו עם חובות בסך של 241,938 ש"ח קיבלה, לאחר הליך מזורז, הפטר מחובותיה בסך של 43,200 ש"ח

קרא עוד

שיקום כלכלי

לקוח משרדינו בעל חובות בסך של 412,000 ₪ אשר הוסדרו ב-59 תשלומים של 1200 ₪ בלבד בתכנית שיקום כלכלי.

קרא עוד

לקוחות ממליצים

עורך דין בחסד עליון, מקצועי, אכפתי, ליווי אישי וצמוד והשגת כל המטרות. יישר כח, כן ירבו עו"ד בכלל ואנשים כמוך בפרט!!!!

חנית יובינר

קודם כל רציתי להגיד לדן מור האחד והיחיד שבאמת דואג ומקשיב ונותן שירות הכי מהיר שיש . שיודע להוציא את הלקוחות שלו לא משנה איזה חוב הוא יפתור את הבעיה הזאת במיידית , ויודע לתת שירות הכי מוצלח שיש . דן אני רציתי להגיד לך באמת תודה רבה על השירות הזריז ביותר ונתת לי אימון שאפשר להמשיך בחיים איפלו שיש את הבעיות הגדולות בחיים . אני ממליצה לכם לפנות אליו כי הוא יפתור לכם את הבעיות כי הבנאדם הזה מקצועי !!

דימה סרולביץ

בחיים שלנו אומרים מאחלים טיפה מזל ולא קילו שכל. מזלנו לפגוש בן אדם שאלוהים שלח לנו מהשמיים. הצלחה, נאמנות ומקצועיות! יש אמת שכבוד העורך דין דן מור בן אדם מיוחד, חרוץ, מסור, תותח, איש נועד עם יכולת אדירה מיוחדת ומוצלחת שברמה הזו אין בימינו, ובסוף ברוך השם שיש בעולם הקשה שלנו עדיין דברים טובים שנותנים חיים ותקווה בזמן יאוש. מאחלים לך דן אושר ועושר בנפש ובבריאות פרנסה טובה והרבה אהבה, משפחת חטיב

חנין חטיב

דן בחור מקצועי מאוד!! נותן מענה אדיב ושירותי, ענה לנו על צרכינו המדויקים, יסודי ודקדקן. ממליצה בחום!!!

ליזה זפרני