מחיקת חובות לבנק לאומי

מחיקת חובות לבנק לאומי

יובהר בתחילה כי המונח מחיקת חובות אינו נכון מבחינה משפטית, וכי החובות אינם נמחקים אלא מופטרים או מוסדרים והכל תלוי במקרה ספציפי בכל תיק ותיק.

המילה מחיקת חובות הינה מילה עממית שכוונתה ברורה, וכי המאמר הזה תפקידו ללמד ולהקנות לקורא את המידע המדויק ביותר.

בנק לאומי הינו אחד הבנקים הגדולים במדינת ישראל, עם הכנסות המוערכות על סך של כ-13 מיליארד ש"ח בשנה.
כמו כל בנק, גם בנק לאומי מעוניין בכך שלקוחותיו יטלו הלוואות  ומשכנתאות, שכן הרווח מהריביות הוא אדיר, והוא מהווה את מירב ההכנסות של הבנק.
כתוצאה מכך לקוחות רבים הופכים לחייבים, ומבקשים לבצע מחיקת חובות לבנק לאומי שכן הם אינם מצליחים להחזיר את ההלוואות שנטלו לצורך שימוש בחיי היומיום, לעסק, לחופשה וכו'.

מדי פעם בנק לאומי מתפרסם בשל מחיקת חובות אדירה לטייקונים או "תספורות", כמו ב-2015, שבמהלכה בנק לאומי ביצע מחיקת חובות של כ-120 מיליון ש"ח לאיש העסקים יצחק תשובה, ועורר סערה אדירה בקרב עולם פשיטות רגל וההוצאה לפועל: כיצד יתכן כי לאנשי "העולם הגדול" מתבצעת מחיקת חובות אגרסיבית, ולאנשי "העולם הקטן" הדבר נמצא בגדר הבלתי אפשרי?

כיצד ניתן לבצע מחיקת חובות ללאומי?

בתחילה אבהיר כי אין דבר כזה מחיקת חובות והמונחים המחליפים אותו הינם הפטר חובות או הסדר חובות.

הפטר החובות הינו מונח מעולם חדלות הפירעון בו בעצם חייב מגיע למצב שבו אין ביכולתו להחזיר את חובותיו, וכתוצאה מכך פוטרים אותו לאחר תקופה מסוימת מלשלם את חובותיו במלואם או בחלקם.

אז מה הדרך הנכונה ביותר להסדיר את החוב?

כפי שצוין במאמר הגשת בקשה להליכי חדלות פירעון תוביל לכך שהחייב לבסוף יוכל לצאת לחיים חדשים תוך שהוא מוגן מפני עיקולים והגבלות, ולאחר תקופה מסוימת בה הוא נבחן ונסקר הוא מופטר מחובותיו ברי התביעה, בהם גם חובו לבנק הפועלים.

הדרך השנייה והיותר מהירה הינה לפנות לבנק בבקשה למחיקת החוב במלואו או בחלקו תוך הצגת העובדות הנכונות שיעניקו לבנק לאומי את הרצון להגיע להסכם פשרה עם החייב, מה שיוביל למחיקת החובות.

השגת תוצאות

יש לזכור כי תמיד ניתן להגיע להסדר עם הבנק.
בנק לאומי, כמו נושים אחרים, יעדיף לקבל חלק מהסכום מאשר לא לקבל כסף בכלל, ומטרת הסדר חוב היא אכן לבוא לקראת החייב ולהגעה להסדר בו יוכל לעמוד.

עורך דין לדיני בנקאות

שירותיו של עורך דין מוסמך המתמחה בדיני בנקאות הינה קריטית, על מנת לשמור על האינטרסים של החייב ולגרום לכך שהסדר החוב יהיה מטיב ככל הניתן עם החייב.
עורך דין המתמחה בדיני בנקאות הינו בעל ניסיון עשיר אל מול הבנקים, מכיר ויודע כיצד צריך להתנהל מולם, ומהי האופציה העדיפה ביותר שיש להתנהל לפיה על מנת לשמור על הלקוח.

משרדנו מתמחה בדיני בנקאות, ביצוע הסדרי חוב, הליכי גבייה, הוצאה לפועל ועוד!

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

לפרטים נוספים ולתיאום פגישה ללא עלות